Zápas juniorky odehráli v Telči dorostenci jako generálku na jaro

Autor: David Kratochvíl - Úterý, 26. 2024, 21.06 hod.
O víkendu začala jarní část soutěže i pro fotbalisty bedřichovského B-týmu. Svěřenci trenéra Ondřeje Lapeše jeli ale k zápasu do Telče v neděli odpoledne v hodně omlazené sestavě. Utkání totiž odehráli starší dorostenci, kteří ho měli jako generálku na nedělní souboj ve Velké Bíteši. Na lavičce byl jako hlavní kouč David Votava a Ondřej Lapeš nastoupil jako nejzkušenější hráč výběru v základní sestavě. 

Z důvodu termínové kolize 1. týmu mužů Sokola Bedřichov a jeho rezervy bylo domluveno, že k utkání 16.kola I.B třídy skupiny A odjede starší dorost, a to v rámci přípravy na odvetnou část KP dorostu. Nakonec byl tým posílen o vedoucího béčka Ondru Lapeše, který výrazně navýšil věkový průměr týmu, ale jeho výkon může být vzorem pro řadu jeho spoluhráčů.

Zahrát si na přírodní trávě, a podstoupit konfrontaci s adeptem na postup do I.A třídy mužů. Takový plán mělo vedení staršího dorostu v momentě kdy došlo k myšlence odehrát zápas I.B třídy. Předem domluvený zápas proti mužům SK BM Luka nad Jihlavou B odehrál mladší dorost, a nutno podotknout, že zanechal v Lukách velmi dobrý dojem.

Bohužel do utkání ze zdravotních důvodů nemohla zasáhnout nová posila dorostu Matěj Zeman (2005) z Luk nad Jihlavou, jehož přestup na Bedřichov byl dotažen v minulém týdnu. Poprvé se v mistrovském zápase po návratu z Havlíčkova Brodu představil Alex Vašíček (2005), a úplně poprvé nastoupil v soutěžním zápase za Bedřichov 15-letý Brayan Aguila Leon (2008).

Do utkání dorostenci nastoupili s odhodláním navázat na velmi dobrý výkon ze zápasu proti vedoucímu týmu KP Jihočeský kraj Veselí nad Lužnicí (2-3). Po seznamovací čtvrthodince bohužel došlo ke klíčovému momentu, kdy Matěj Hubený fauloval mimo pokutové území domácího hráče, a rozhodčímu Kůrkovi nezbylo nic jiného než udělit červenou kartu. A protože v kádru hostů na toto utkání nebyl náhradní brankář, tak do branky musel Ondra Stratil, který i přes 6 obdržených branek snese absolutorium. Po vyrovnaném 1. poločase domácí přesilovku využili ve 2. půli, a postupně navyšovali svoje vedení.

"Toto utkání se hodnotí těžce. Utkání vůbec nesplnilo zadání. V žádném případě jsme do Telče nejeli na přátelák, ale cíl byl vyhrát a pomoci béčku v boji o záchranu v I.B třídě. Ano, odehráli jsme zápas na výborně připraveném hřišti, ale vzhledem k průběhu zápasu není co hodnotit.  

V momentě, kdy jsme se dostávali do zápasu, tak přišlo vyloučení, a protože se v sobotu zranil Matyáš Ondruš, tak jsme nemohli využít druhého brankáře, ale do branky musel Ondra. Bohužel k již ze zdravotních důvodů absentujících Tomáši Pečtovi a Matěji Zemanovi se o víkendu přidal Matyáš,  Matěj Hubený bude mít disciplinární trest, a aby toho nebylo málo, tak v 65. minutě musel ze zdravotních důvodů střídat Tomáš Tichý.

Pozitivem je, že hráči ani za nepříznivého stavu utkání nezabalili, a bojovali až do konce. "Říká se  „Co Tě nezabije  to Tě posílí“, a pro tyto kluky to byla velká škola.  Tento týden se po dovolené k týmu připojí Fanda Doskočil, tým doplní vybraní hráči mladšího dorostu, a v neděli jedeme se vší pokorou do Velké Bíteše," řekl kouč staršího dorostu David Votava. 

SK Telč – Sokol Bedřichov B 6:1 (1:0)

Branka Bedřichova: Tichý. 

Sestava Bedřichova:

Hubený – Lapeš, Brnický, Stratil, Kněžínek – Šmarda (Neubauer), Vašíček, Henzl, Tichý (Lakomý), Aguila Leon (Miksa) – Cáha (Povolný).