Kouč Göth po divizním testu: S výkonem týmu jsem spokojený

Autor: David Kratochvíl - Neděle, 25. 2024, 22.46 hod.
Fotbalisté A-týmu změřili v sobotu odpoledne na umělé trávě v Humpolci v rámci herního soustředění, které probíhalo o víkendu na Pelhřimovsku, síly s divizními Speřicemi. Po brance Romana Diviše dokonce Bedrníci šli v utkání do  vedení, ale soupeř ještě do poločasu otočil na 3:1 ze svého pohledu a stejným brankovým poměrem skončila i druhá půle. "I přes porážku jsem s výkonem hráčů spokojený," řekl po utkání hlavní kouč Jan Göth. Dalším přípravným zápasem bude v sobotu 2. března od 11 hodin na umělé trávě v Humpolci duel s místním fotbalovým klubem. 

První přípravný zápas v rámci zimní přípravy na odvetnou část I. A třídy skupiny B nabídl svěřencům Jana Götha test z kategorie nejtěžších. V sobotu odpoledne změřili síly s divizními Speřicemi. Už po čtvrthodině hry šli Bedrníci do vedení, když centr Matěje Nueuwirtha si ve vápně zpracoval kapitán Roman Diviš a střelou do protipohybu brankáře poslal svůj tým do vedení. Jenže to vydrželo našemu týmu jen sotva minutu, když soupeř nádhernou střelou zpoza vápna srovnal. 

Za deset minut už e favorit dostal do vedení, když se prosadil hlavou po centru z pravé strany. V 37. minutě opět přišel centr zprava do vápna Bedrníků a Speřice šťastným odrazem o tyč brány Bartoně šly do vedení. Deset minut po přestávce se po dalším centru, tentokrát zleva prosadil soupeř hlavou a 20 minut před koncem si po dalším centru, v tomto případě ze standardní situace vybudoval už čtyřbrankový náskok, když do sítě uklidil odraženou střelu bedrníkovské obrany. 

Dvě minuty na to udělaly Speřice chybu v rozehrávce a Neuwirth se trefil krásně z 25 metrů. Konečný výsledek stanovil soupeř brankou tři minuty před koncem, kdy opět ztrestal chybu v bedrníkovské rozehrávce. Snížit v poslední minutě mohl Diviš, ale svou druhou brankou se nezaskvěl, protože z malého vápna netrefil prázdnou bránu, ale míč skončil nad břevnem soupeřovy svatyně.